Schijndel - Taekwon-Do Chong Do kwan heeft deelgenomen aan het grootste jeugd Taekwon-Do toernooi van Nederland, met 29 scholen en 312 deelnemers.
Het toernooi vond plaats in sporthal de Streepen in Sint Oedenrode. (foto Jack de Smit) Taekwon-Do is een Koreaanse verdedigingskunst met vele wedstrijdonderdelen. Het toernooi is er speciaal voor de jeugd tot en met 14 jaar. Het toernooi is aangepast om het een laagdrempelig toernooi te laten zijn, dit om kinderen enthousiast te maken in de wedstrijdsport van het ITF Taekwon-Do.
Diverse klassen Er zijn diverse klassen bij het sparren in diverse leeftijdsgroepen. Bij het onderdeel Tul (stijlfiguren) worden er gevechten tegen een denkbeeldige tegenstander uitgevoerd. Deze patronen bevatten diverse prachtige technieken, precisie, techniek, balans ect wordt weer beoordeeld door gekwalificeerde scheidsrechters. Bij de springtechnieken wordt gekeken wie er op de grootste hoogte met een opwaartse schop een doel kan raken. Dit onderdeel zorgt voor prachtige vliegende kinderen. Het laatste onderdeel betreft de breektechnieken. Dit onderdeel is alleen voor 12 jaar en blauwe band en hoger.
Goud, zilver en brons Er werd maar liefst 9 x goud, 11 maal zilver en 10 x brons behaald door de leden. De uitslagen van alle deelnemers vind je op de Chong Do Kwam Facebookpagina.
De organisatie was door Master Jack de Smit trainer van Taekwon-Do Chong Do Kwan Schijndel. Lijkt Taekwon-Do iets voor jou? kijk dan op www.chongdokwan.com