Eerde - Op zondagmiddag 24 oktober gaan ze de Vlagheideberg van alle kanten bekijken. 'Vlagheideberg- natuurlijk' omdat die ontwikkelt als een natuurparel. In de herfst gaat de natuur rusten. Maar de Vlagheideberg is nooit saai. De hoogte, de glooiing de weidsheid, uitzicht, de zon, de schaduw, de stilte en de vegetatie geven bezoekers een unieke beleving. Deze berg verheft mensen geeft ze een gezond gevoel. Hier genieten natuur en mens. Doe mee en laat je verassen met een wandeling van ca 5 km. Een boeiende en gezonde middag voor jong en oud. Doe wel stevige schoenen aan.
Op de Vlagheideberg zien we in struweel vegetatie vogels die voedsel zoeken en overwinteren. Vanaf de top zie je trekvogels voorbij komen voor wie de Vlagheideberg een belangrijke wegwijzer is. Door de rust, de hoogte en de oppervlakte is de Vlagheideberg voor vogels een veilige haven. Daarom is de berg een vogeltelpunt en wordt er tijdens de wandeling ook info over vogeltellen gegeven. Ook begrazing door schapen en rundvee is belangrijk voor de ontwikkeling van de vegetatie en insecten. Op de Vlagheideberg komen natuur en landschap op een overweldigende manier samen.
Het is een individuele wandeling met info posten onderweg. Je kunt tussen 13.00 en 14.00 starten vanaf de Berghut in de Natuurtuin, Schoolhuisweg 38 Eerde. Kom met de fiets of parkeer op Antoniusplein in Eerde. (tegenover De Brink). Na afloop koffie en thee bij de Berghut. Deelname is gratis, vrijwillige bijdrage wordt op prijs gesteld.