foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Kinderen hebben 250 nieuwe populieren geplant in Schijndel

bomenplantdagSchijndel - Leerlingen van basisscholen 't Kwekkeveld en de Vossenberg hebben maandag 21 maart nieuwe populieren in Schijndel aangeplant. De leerlingen kregen tijdens deze dag uitleg over de ontstaansgeschiedenis van het Brabantse populierenlandschap en het belang om het te behouden. Wethouder Bart Claassen stak vervolgens samen met de kinderen de handen uit de mouwen om, met de aanplant van maar liefst 250 jonge populieren, het landschap weer nieuw leven in te blazen. Een mooi initiatief om kinderen op een leuke, actieve manier te betrekken bij het landschap. Daarom heeft het initiatief een bijdrage ontvangen vanuit de speciale jongerenregeling van Het Groene Woud.



De organisatie is erg tevreden over het verloop van de dag. Frits Bevort, voorzitter van de Brabantse Populieren Vereniging: “Het is natuurlijk geweldig om de kinderen wat bij te leren over hun eigen directe omgeving. De populier lijkt een vanzelfsprekend iets in het landschap, maar de kwaliteit en de kwantiteit van het Brabantse populierenlandschap gaat de laatste jaren achteruit.” De Brabantse Populieren Vereniging wil hier iets aan doen en probeert met de Populierenplantdag het besef en de waardering voor het populierenlandschap te vergroten. “Ik vond het erg leuk om populieren te planten. Zoiets had ik nog nooit gedaan!”, vertelt een leerling van ’t Kwekkeveld enthousiast. Door de inzet van de kinderen is de instandhouding van het iconische populierenlandschap in Brabant weer een stapje dichterbij. De kinderen kregen na afloop het Doeboek voor Groene Woudlopers cadeau. Dit boek staat vol met natuurweetjes, eropuit-tips, spelletjes en doedingen om Het Groene Woud te ontdekken. Iedereen kan het Doeboek voor Groene Woudlopers aanschaffen. Het is te koop voor 5 euro via de webshop van Het Groene Woud.

Jongerenregeling Het Groene Woud.
De Brabantse Populieren Vereniging heeft speciaal voor deze dag financiële bijdrage ontvangen vanuit de regeling ‘Stimulering Jongerenprojecten in Het Groene Woud’. Deze jongerenregeling is in het leven geroepen om jongeren te betrekken bij het versterken van landschap en economie. De jongerenfonds in deze vorm is nagenoeg uniek, want de regeling kent eenvoudige voorwaarden. Daarnaast gebeurt verslaglegging in de vorm van bloggen en het plaatsen van een filmpje op YouTube. De Brabantse Populieren Vereniging heeft voor deze activiteit ook een blog bijgehouden. Benieuwd naar alle belevenissen? De blogs zijn te raadplegen via Werkplaats Het Groene Woud. Het Groene Woud heeft budget gereserveerd voor maar liefst twintig projecten. Jongeren die zelf een leuk idee hebben, kunnen zich  nog melden! Neem voor meer informatie contact op met Johan van Cuyck van  Streekhuis Het Groene Woud via 06-18303473 of Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken..

bomenplantdag 1

IT-OK

Klik > website

Klik > Website

Scootmobielen Veghel

Klik > website

Klik > Website

InSchijndel

Klik > website

Klik > Website

TVSchijndel adverteren

Klik > website

Klik > Website

De Beddenwinkel

Klik > website

Klik > Website

PLUS

Klik > website

Klik > Website

Vakmeester Guus

Klik > website

Klik > Website

Lacros

Klik > website

Klik > Website

De Hoevenbraak

Klik > website

Klik > Website

20 FIT

Klik > website

Klik > Website

TVE

Klik > website

Klik > Website

Dennis van der Ven

Klik > website

Klik > Website

ANGRO

Klik > website

Klik > Website

The Social Club

Klik > website

Klik > Website

Foto Keetels

Klik > website

Klik > Website

De Verfzaak

Klik > website

Klik > Website

De Nachtegaal

Klik > website

Klik > Website

Copyright 2025  TVSchijndel, Je ziet ons echt overal

//