Schijndel - De Schijndelse burgemeester heeft een horeca- en exploitatievergunning verleend aan het Grieks Restaurant Salloniki aan de Hoofdstraat 158 in Schijndel dat inmiddels al een ongeveer een jaar zijn zaak open heeft. Voorheen was in dit pand Daddy´s Grill gevestigd dat eerder failliet is gegaan. Volgens een woordvoerder van de gemeente: "is de betreffende aanvraag voor deze horeca- en exploitatievergunning tijdig vóór de opening ingediend, maar op dat moment werd nog niet volledig aan de voorwaarden voldaan. Omdat toen echter al duidelijk was dat er concreet zicht was op legalisatie, is destijds, kort na de aanvraag, ervoor gekozen toestemming te verlenen om de zaak te openen, zònder dat de vergunning verleend was. Achteraf is gebleken, dat door omstandigheden van de kant van de aanvrager meer tijd nodig is geweest om tot vergunningverlening te komen. De ondernemer voldoet nu dus aan alle voorwaarden."
Salloniki, het Griekse restaurant met als eigenaar Kostas Kotsalas en Oda van der Heijden openden vorig jaar het Grieks restaurant Salloniki in Schijndel. Kostas is geboren in Salloniki. Hij groeide er op en leerde er logischerwijs kennis maken met de verrassende, mediterrane en Griekse keuken. Kostas kwam in Nederland terecht om er te werken als kok. Jarenlang was Kostas onder andere werkzaam in het Griekse restaurant aan het Kerkplein in Sint-Oedenrode. Inmiddels is zijn droom, een eigen restaurant, in Schijndel in vervulling gegaan. Regelmatig is er live Griekse muziek te beluisteren.
Ter inzage De vergunning liggen vanaf het einde van deze week ter inzage bij het cluster Algemeen Juridische Zaken van de gemeente Schijndel. Gedurende de inzagetermijn staat bezwaar open. Kijk voor meer informatie in het digitale gemeenteblad op www.schijndel.nl.