Provincie steunt distributiecentrum Voedselbanken Brabant
Gepubliceerd: donderdag 27 februari 2014 12:04
Brabant - De provincie Brabant steunt de komende jaren het distributiecentrum van de Brabantse voedselbanken. Het voorstel is op verzoek van Provinciale Staten, die hierom vorig jaar in een motie verzochten. Gedeputeerde Staten willen in 2014 eenmalig een financiële bijdrage beschikbaar stellen, daarnaast zet de provincie expertise in om het distributiecentrum te helpen. De gemeente Schijndel heeft ook een lokale voedselbank die haar distributiepunt heeft bij de Vincentiusvereniging. TVSchijndel maakte daar eind maart 2013 een reportage over.
Gedeputeerde Brigite van Haaften: "Daarmee ondersteunen we ze afgelopen jaar en dit jaar financieel. Daarnaast zetten we ons uitgebreide netwerk in om het distributiecentrum in contact te brengen met partners die hen kunnen ondersteunen."
Groei van 20% verwacht Het beroep op de voedselbanken heeft in 2013 het hoogste niveau sinds 2000 bereikt, en voor het lopende jaar wordt een groei van 20 procent verwacht. Daardoor zijn de kosten voor het distributiecentrum gestegen. Een deel wordt bekostigd door de landelijke vereniging van voedselbanken, maar deze bijdrage is niet toereikend. Daarom draagt de provincie bij in de kosten van 2013, door met 35.000 euro het tekort op de begroting over dat jaar op te vangen. Ook voor 2014 is een tekort voorzien, de provincie heeft hier ruim 23.000 euro gereserveerd voor het distributiecentrum.
Sociaal gezicht Herman Mondriaan, Statenlid voor 50Plus en initiatiefnemer van de motie, is blij met het voorstel van Gedeputeerde Staten. "Ik was al blij met de statenbrede steun, en het is fantastisch hoe GS dit nu hebben uitgewerkt. Zo laten we toch ons sociale gezicht zien. Ik heb de motie ingediend omdat ik vind dat we als provinciale politiek rekening moeten houden met mensen die door omstandigheden in de problemen zijn geraakt. En ik denk dat we dat op deze manier heel goed doen."
Brabant telt 24 voedselbanken. Deze vormen samen met vier voedselbanken in Zeeland en het distributiecentrum in Tilburg één regio. Zij helpen op dit moment ca. 13.000 mensen iedere week aan een voedselpakket. In totaal zijn zo’n 1000 vrijwilligers betrokken. Het regionale distributiecentrum is in het netwerk van de voedselbanken een onmisbare schakel. Een team van vijftig vrijwilligers haalt het eten op bij landelijke en lokale producenten, slaat het op en verdeelt het naar rato over de lokale voedselbanken.