Schijndel - Vandaag maandag 11 november werden er in het bijzijn van burgemeester mw. Jetty Eugster diploma's uitgereikt bij Stichting Broodnodig aan de Molenstraat. In november 2012 zijn 5 leerlingen van deze stichting en 1 leerling van het Elde–Praktijkonderwijs gestart met de opleiding horeca assistent MBO niveau 1. De opleiding werd aangeboden door Stichting Broodnodig in samenwerking met ROC de Leijgraaf. De lessen werden op maandag gegeven door Christien Holleman, docente van de Leijgraaf, in leerwerkbedrijf lunchroom Broodje Apart te Schijndel. Op de andere dagen werden de leerlingen in de praktijk getraind en begeleid door leermeesters van Stichting Broodnodig. Alle 6 de leerlingen [zie foto's] zijn de afgelopen week voor het diploma geslaagd. De leerlingen arriveerden vandaag rond 17.30 uur met een witte limousine in de Molenstraat.
Inmiddels heeft Stichting Broodnodig samen met het ROC de Leijgraaf 23 leerlingen opgeleid voor de functie horeca assistent. Allemaal leerlingen voor wie doorstuderen of een beroepsopleiding halen niet zo vanzelfsprekend is.
Helaas heeft het ministerie de bekostiging van de deeltijd BOL opleiding stopgezet en kan het zijn dat dit de laatste opleiding is die Stichting Broodnodig in deze vorm kan aanbieden. Ontzettend jammer vindt zij, omdat deze vorm van onderwijs, in combinatie met dagbesteding en voor sommige met een betaalde baan voor leerlingen met een beperking, een hele geschikte methode is om een diploma te verkrijgen.